43/19

  Географія. Підручник



Зверніть УВАГУ! В стовпціт "Теми" ви бачите та посилання поряд з ним - за цим посиланням ви виконуєте контрольну роботу, тестування, закріплення знань!
Правила виконання:
1. Посилання дійсні до 05.12.
2. Роботу можливо виконати 1 раз.
3. Реєстрація: прізище, ім'я, № групи.
4. Час виконання роботи - 45хв.

     План дистанційного навчання на період 15.10.20 -15.11.20

Дата

Назви розділів і тем

Теми і зміст уроків

Домашнє завдання

14

 15.10

Італія. Дослідження № 6. Кластери в Італії як домінуюча форма організації виробництва товарів і послуг.

!Тестування


§12

15

 22.10

Практична робота № 2. Складання картосхеми просторової організації економіки однієї з європейських країн «великої сімки» (на вибір).

!Тестування


 в зошиті

16

 22.10

Польща

§13

17

 29.10

Білорусь

§14

18

 29.10

Росія

§15, повт.

§ 9-14

19

 05.11

! Тестуваня з теми «Країни Європи»

дійсне до 23.00 05.12


 

Розділ IІ. АЗІЯ (11 год. + 1 год.)

Тема 1. Загальна характеристика Азії (5 год.)

20

 05.11

Географічне положення, природні умови і ресурси Азії. Особливості економіко-географічного положення Азії. Склад регіону. Сучасна політична карта Азії. Форми державного правління і територіального устрою країн Азії. Типи країн Азії за рівнем економічного розвитку. Інтеграційні та дезінтеграційні  процеси. Міжнародні організації в Азії: АСЕАН, Ліга Арабських Держав. Геополітична структура регіону. Райони збройних конфліктів та проявів тероризму.

Дослідження№ 7. Географічне положення країни як чинник її економічного розвитку (на прикладі  Туреччини і Сингапуру).

§16

21

 09.11

Природні умови та ресурси Азії. Населення. Дослідження№ 8. Екологічні виміри економічного зростання в країнах Азії.

Природні умови регіону. Господарська оцінка мінеральних, водних, земельних, біологічних ресурсів регіону.  Рекреаційні ресурси. Населення Азії: демографічні процеси, природний та механічний рух. Демографічна політика.  Статево-вікова, етнічна, релігійна структура населення регіону. Урбанізаційні процеси.  Світові міста, міські агломерації в Азії, мегаполіси Японії та Китаю. 9.Працересурсний потенціал.

§17

22

 

Особливості економіки країн Азії. Первинний сектор економіки. Добувна промисловість: основні райони видобування палива, рудної та нерудної сировини. Вплив політичного чинника на розвиток видобувних виробництв. Сільське господарство: вплив агрокліматичних ресурсів, рельєфу, культури і традицій харчування, агротехнологій на спеціалізацію. Аквакультура.

Лісове господарство.

§18

23

 

Вторинний і третинний сектори економіки. Вторинний сектор економіки: електроенергетика, металургія, машинобудування, хімічна, легка, харчова промисловість. Основні промислові осередки і регіони. Третинний сектор економіки: особливості розвитку та найбільші фінансові, торговельні, освітні центри, туристичні райони. Найважливіші міжнародні транспортні коридори та вузли. Нерівномірність економічного розвитку субрегіонів Азії та особливості їх участі у міжнародному поділі праці. Зв’язки України з країнами Азії. Дослідження № 9. Країни Перської затоки – новий осередок індустріалізації.

§19

24

 

Практична робота № 3. Порівняння продовольчого кошика жителів країн Західної та Східної Азії.

 

Тема 2. Країни Азії (6 год. + 1 год.)

25

 

Японія. Місце країни у світі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Практична робота № 4 (початок). Аналіз статево-вікових пірамід Японії, Китаю та Індії з метою оцінювання працересурсного потенціалу країн. Основні чинники, що визначають місце країни у міжнародному поділі праці. Система розселення.

§20

26

 

Японія. Особливості сучасного постіндустріального розвитку країни. Дослідження № 10. Острови Кюсю і Хоккайдо: контрасти Японії. Домінуючі складники третинного сектору. Промислові виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни. Традиції і технології у сільському господарстві. Транспортна система країни. Характерні риси просторової організації господарства: Тихоокеанський промисловий район, мережа технопарків і технополісів. Зовнішні економічні зв’язки. Міжнародні зв’язки України з Японією.

§20

27

 

Китай. Місце країни в світі і регіоні. Практична робота № 4 (продовження). Аналіз статево-вікових пірамід Японії, Китаю та Індії з метою оцінювання працересурсного потенціалу країн. Місце країни у світі та Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Основні чинники, що визначають місце країни у міжнародному поділі праці. Система розселення.

§21

28

 

Особливості економіки Китаю. Дослідження № 11. Унікальність економічної системи Китаю. Експортна орієнтація економіки. Особливості розвитку і розміщення виробництв первинної і вторинної сфери. Домінуючі складові третинного сектору. Характерні риси просторової організації господарства.Спеціальні економічні зони. Зовнішні економічні зв’язки. Міжнародні зв’язки України з Китаєм.

§21

29

 

Індія. Місце країни в світі і регіоні. Практична робота № 4 (закінчення). Аналіз статево-вікових пірамід Японії, Китаю та Індії з метою оцінювання працересурсного потенціалу країн. Основні чинники, що визначають місце країни у міжнародному поділі праці. Система розселення.

§22

30

 

Особливості економіки Індії. Дослідження № 12. «Коридори зростання»  в Індії. Особливості структури економіки країни, що розвивається. Спеціалізація сільського господарства. Видобування мінеральних ресурсів. Промислові виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни. Особливості розвитку третинного сектору. Характерні риси просторової організації господарства. Зовнішні економічні зв’язки. Міжнародні зв’язки України з Індією.

§22, повт.

§16-21

31

 

Узагальнення знань із Розділу IІ. АЗІЯ

 

Розділ IІІ. ОКЕАНІЯ (3 год.)

Тема 1. Австралія (2 год.)

32

 

Місце Австралія у світі і регіоні. Дослідження № 13. Національні парки Австралії – основа міжнародного туризму. Дослідження № 14. Канберра як політико-адміністративний центр країни. Місце країни у світі та регіоні. Основні чинники, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці. Система розселення. Українська діаспора в Австралії.

§23

33

 

Особливості сучасного розвитку Австралії. Дослідження № 15. Розвиток Західної Австралії у контексті зростання глобального попиту на природні ресурси. Домінуючі складові третинного сектору. Виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни. Географія вторинного та третинного секторів господарства. Характерні риси просторової організації виробництва товарів та послуг. Зовнішні економічні зв’язки, міжнародні зв’язки України з Австралією.

§24

Тема 2. Мікронезія, Меланезія, Полінезія (1 год.)

34

 

Острівні країни Океанії. Дослідження № 16. Нова Зеландія – високорозвинена країна в Океанії. Дослідження № 17. Країни Океанії – регіон екзотичного туризму. Особливості географічного положення регіону. Держави та залежні території, що входять до складу Мікронезії, Меланезії та Полінезії. Основні чинники, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці. Види господарської діяльності, що визначають міжнародну спеціалізацію країн. Кустарні промисли і ремесла. Зовнішні економічні зв’язки. Розташування військових баз іноземних держав.

§25

Розділ IV. АМЕРИКА (8 год. + 2 год.)

Тема 1. Загальна характеристика Америки (4 год. + 1 год.)

35

 

Особливості географічного положення Америки. Склад регіону. Сучасна політична карта Америки. Форми державного правління і територіального устрою країн, типи країн за рівнем економічного розвитку. Міжнародні організації НАФТА, Меркосур, НATO.

§26

36

 

Природні умови і ресурси регіону. Населення Америки. Урбанізаційні процеси.  Система розселення.

§27

37

 

Особливості економіки країн Америки. Первинний сектор економіки. Роль американських ТНК в економіці регіону. Сільське господарство: вплив природних, історичних чинників та глобалізації на спеціалізацію. Лісове господарство.

§28

38

 

Вторинний сектор економіки. Дослідження № 18. Панамериканське шосе – дорога через три Америки. Дослідження № 19. «Бананові республіки»: типові ознаки та сучасний розвиток. Дослідження № 20. Туризм як чинник розвитку країн Карибського басейну. Основні осередки промисловості в регіоні. Третинний сектор економіки. Найважливіші міжнародні транспортні магістралі, вузли. Нерівномірність економічного розвитку  субрегіонів Америки. Особливості їхньої участі в міжнародному поділі праці. Зв’язки України з країнами Америки.

§29

39

 

Практична робота № 5. Складання картосхеми типології країн Америки за рівнем їхнього економічного розвитку.

 

Тема 2. Країни Америки (4 год. + 1 год.)

40

 

США. Дослідження № 21. Форми територіальної організації новітніх видів промислового виробництва у США.

Дослідження № 22. Економічна взаємодія вздовж державного кордону між Мексикою і США.

§30

41

 

Канада. Дослідження № 23. Складники підприємницького успіху української діаспори в Канаді та США.

§31

42

 

Бразилія

§32

43

 

Практична робота № 6. Порівняльна характеристика машинобудування США, Канади та Бразилії.

 

44

 

Узагальнення знань із Розділу IІІ. ОКЕАНІЯ та Розділу IV. АМЕРИКА

 

Розділ V. АФРИКА (4 год.)

Тема 1. Загальна характеристика Африки (2 год.)

45

 

Африка – регіон контрастів. Практична робота № 7 (початок). Позначення на контурній карті Африки основних районів видобування нафти, залізних, мідних та алюмінієвих руд, центів їх переробки (збагачення), основних транспортних магістралей та портів експортування. Дослідження № 24. Кордон на політичній карті Африки: особливості делімітації та демаркації. Особливості географічного положення Африки. Склад регіону. Сучасна політична карта Африки. Форми державного правління і територіального устрою країн, типи країн за рівнем економічного розвитку. Райони збройних конфліктів, проявів тероризму.  Природні умови і ресурси регіону. Населення Африки. Урбанізаційні процеси. Система розселення. Працересурсний потенціал.

§33

46

 

Особливості економіки країн Африки. Практична робота № 7 (закінчення). Позначення на контурній карті Африки основних районів видобування нафти, залізних, мідних та алюмінієвих руд, центів їх переробки (збагачення), основних транспортних магістралей та портів експортування. Дослідження № 25. Ангола: успішний розвиток після війни. Дослідження № 26. Вплив колоніального минулого на сучасну міжнародну спеціалізацію країн Тропічної Африки. Особливості економіки країн Африки. Первинний сектор економіки. Сільське господарство. Лісове господарство. Добувна промисловість. Вторинний сектор економіки.  Особливості розміщення промислових центрів у регіоні. Третинний сектор економіки: особливості становлення і закономірності розміщення. Найважливіші міжнародні транспортні магістралі, вузли. Туристичні райони. Нерівномірність економічного розвитку  субрегіонів Африки.  Особливості їхньої участі в міжнародному поділі праці. Зв’язки України з країнами Африки.

§34

Тема 2. Країни Африки (2 год.)

47

 

Єгипет. Дослідження № 27. «Три кити» економіки Єгипту: Суецький канал, нафта, туризм.

§35

48

 

Південно-Африканська республіка. Дослідження № 28. ПАР серед країн Африки. Дослідження № 29. ПАР: одна держава — три столиці.

§36

49

 

ДКР

§1-36

50

 

Узагальнення

§1-36




1. Опрацювати теми уроків, всі матеріали в підручнику (див. посилання).

2. Відповісти на питання сторінка 151 (на подвійному аркуші). 
3. Таблиця, сторінка 145- 146.
4. Відповісти на питання сторінка 157 (на подвійному аркуші).
5. Обрати тему дослідження (05.12). Дослідження оформлюється у вигляді презентації або буклету. Готові роботи надсилаємо за адресою: hoxena29@gmail.com
6. Відповісти на питання сторінка 162 (на подвійному аркуші).

Немає коментарів:

Дописати коментар