27/18

  Географія. Підручник



План дистанційного навчання на період  з 15.10.20 - 15.11.20

Зверніть УВАГУ! В стовпці "тема" ви бачите та посилання поряд з ним - за цим посиланням ви виконуєте контрольну роботу, тестування, закріплення знань!
Правила виконання:
1. Посилання дійсне 14 діб (зворотній відлік з 8.00 22.10.2020).
2. Роботу можливо виконати 1 раз.
3. Реєстрація: прізище, ім'я, № групи.
4. Час виконання роботи - 45хв.


 №

 Дата

Тема 3. ГЛОБАЛЬНА ЕКОНОМІКА (4 години)

 

8

 

Поняття «глобальна економіка». Світовий ринок технологій, патентів і ліцензій, інформаційно-технологічних послуг. Система виробництва. Географічність міжнародної спеціалізації та кооперування виробництва. Роль транснаціональних корпорацій та вільних економічних зон у функціонуванні глобальної економіки. Глобальні ланцюги доданої вартості. Міжнародний ринок товарів: сутність, інфраструктура, ціноутворення.

§ 22. Провести дослідження: Світовий ринок патентів: лідери й аутсайдери.

9

 

Виробництво сільськогосподарської продукції у світі: природні, соціальні, економічні чинники, особливості просторової організації. Видобування й споживання паливних мінеральних ресурсів, глобальні ринки вугілля, нафти й природного газу. Глобальні ланцюги доданої вартості у виробництві чорних металів, алюмінію, міді; чинники та форми спеціалізації країн.

§ 23. Скласти схему «Чинники розвитку та розміщення виробництва сільськогосподарської продукції».

10

 

Сучасна географія виробництва транспортних засобів, електроніки, фармацевтичної продукції, чинники участі національних економік у глобальних ланцюгах доданої вартості. Виробництво текстилю, одягу, взуття: сучасна просторова організація, чинники міжнародної спеціалізації.

Практична робота №8. Позначення на контурній карті (знаками руху) глобальних ланцюгів доданої вартості «видобування алюмінієвої сировини — виробництво глинозему — виробництво первинного алюмінію — споживання алюмінію».

§ 24. Провести дослідження: Роль транснаціональних компаній у розвитку машинобудівних та хімічних виробництв в Україні.

11

 

Сучасні транспортно-логістичні системи та інформаційно-комунікаційні мережі як інфраструктурний каркас глобальної економіки. Світовий ринок інвестицій і фінансів. Туризм. Формування «інформаційного суспільства».

§ 25. Скласти картосхему «Найбільші світові туристичні потоки».

 

 

Тема 5. ПОЛІТИЧНА ГЕОГРАФІЯ ТА ГЕОПОЛІТИКА (1 година)

 

12

 

Географічні складники політичної географії: географічний простір, території, географічні місця. Політичні складники: політичні інституції, політичні відносини, сила. Територіально-політичні системи національного і наддержавного рівнів. Геополітика, її складові. Зовнішня та внутрішня геополітика. Геополітика сили. Різновиди сили. Взаємозв’язок між національними та геополітичними інтересами держави.

Узагальнення знань учнів за темами «Біосфера та системи землі», «Загальні суспільно-географічні закономірності світу».

§ 26. Скласти таблицю «Політичні складники політичної географії».

 

 

РОЗДІЛ ІV. СУСПІЛЬНА ГЕОГРАФІЯ УКРАЇНИ (9 годин)

 

 

 

Тема 1. УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА (1 година)

 

13

 

Українська держава і територія держави України. Політико-географічне положення України: глобальне, регіональне, сусідське. Політико-економічна оцінка державного кордону України. Реформування адміністративно-територіального устрою України.

§ 27. Провести дослідження: Гельсінські угоди (Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі) — програма дій для будівництва єдиної, мирної, демократичної Європи.

 

 

Тема 2. НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (2 години)

 

14

 

Кількість населення України. Відтворення населення: показники та природні, соціальні, економічні чинники народжуваності й смертності, їх просторові відмінності. Особливості вікового і статевого складу населення України. Міграційні процеси в Україні. Українці на світовому і регіональному ринку праці. Демографічна політика в Україні. Система розселення. Міські агломерації, урбанізація, субурбанізація і джентрифікація. Особливості сільських населених пунктів.

Практична робота 9. Аналіз картограм народжуваності, смертності, природного приросту, густоти населення, урбанізації в Україні.

§ 28. Провести дослідження: Сучасна географія трудової еміграції з України.

Соціальні проблеми монофункціональних міст.

Підготуватись до КР №2, повторити §§ 15-27.

15

 

Контрольна робота №2.

Повторити §§ 15-28.

 

 

Тема 3. ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНОМУ ПОДІЛІ ПРАЦІ (5 годин)

 

16

 

Сучасні риси національної економіки України. Конкурентні переваги України на світових ринках сільськогосподарської продукції, рудної сировини і металів. Сучасні тенденції та регіональні відмінності розвитку енергетики в Україні.

Практична робота 10. Аналіз секторальної структури економіки України.

§§ 29-30. Знайтиприклади БЕЗ, які працюють в Україні.

17

 

Замкнутий технологічний цикл розроблення і виробництва літаків в Україні, експорт та імпорт авіаракетної техніки. Виробництво автомобілів, сільськогосподарської техніки: тенденції розвитку, міжнародне кооперування. Місце України в глобальних ланцюгах доданої вартості виробництва та реалізації електронної продукції.

§ 31. Зібрати дані про участь України в міжнародних проектах із запуску космічних апаратів.

18

 

Виробництва фармацевтичної продукції та побутової хімії: чинники та особливості розташування підприємств. Особливості розвитку й просторової організації виробництва меблів, текстилю, одягу, взуття, продуктів харчування.

§ 32. Провести дослідження: Давальницька сировина у швейній індустрії України: позитивні й негативні аспекти для виробників і споживачів.

19

 

Міжнародні транспортні коридори на території України. Офшорна розробка програмного забезпечення в УкраїніРесурсний потенціал і перспективи розвитку рекреаційного комплексу в Україні. Місце України на світовому ринку інвестицій і запозичень. Транснаціональні фінансові корпорації (банки, фінансові компанії) в Україні. Сучасні форми просторової організації виробництва товарів і послуг в Україні.

§ 33. Провести дослідження: Офшорна розробка програмного забезпечення в Україні: основні центри, компанії.

20

 

Досвід реалізації планів сталого (збалансованого) розвитку в різних країнах і стратегія збалансованого розвитку України.

Узагальнення знань учнів за темами «Суспільна географія України».

§ 34. Провести дослідження: Реалізація планів сталого (збалансованого) розвитку в різних країнах: успіхи і прорахунки.

21

 

ДКР

 

22

 

Узагальнення матеріалу за курс «Географічний простір землі».

Повторити §§ 1-34. Підготуватись до ЗНО.



1. Опрацювати теми уроків, всі матеріали в підручнику (див. посилання).
2. Відповісти на питання в кінці параграфу (в зошиті з предмету). 
3. Опрацювати таблиці, схеми.
4. Скласти схеми і картосхеми в зошиті, див. завдання в таблиці.
5. Провести дослідження. Дослідження оформлюється у вигляді презентації або буклету. Готові роботи надсилаємо за адресою: hoxena29@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар